| popescucarmen43 a întrebat:

Hello! Am și eu o întrebare :vreau să-mi iau un laptop săptămâna viitoare și nu știu care e mai bun, ăla cu Windows preinstalat sau toate sunt cu Windows care am o lună perioada de încercare? dacă îl cumpăr și îl deschid ce aplicații am instalate? Am de făcut niște teme și aș avea nevoie de laptop și nu știu dacă îl pot folosi până o să-mi instalez Windows, voi când v-ați cumpărat laptop ce vi s-a spus la magazin și ce ați făcut când ați ajuns acasa? p.s.e primul meu laptop pe care îl achiziționez și nu stiu csf

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In general un laptop vine fara windows, maxim un linux, un free O.S, daca ai ocazia sa cumperi unul cu windows =licenta OEM cumparal, ala nu expira dupa o luna avand licenta, dar se poate rezolva si prin modalitati mai ieftine, un laptop cu windows se vinde mai scump sau daca vrei sa til instaleze va fi scump, repet solutii exista, ce model cumperi?

| popescucarmen43 explică (pentru RAY):

Asus sau Acer nu sunt decisă?

| RAY a răspuns (pentru popescucarmen43):

Asus

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca scrie ca are windows instalat atunci nu trebuie sa mai faci nimic. Pentru utilitate majoritatea laptopurilor vin cu wind preinstalat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti pui Linux si gata. Daca dupa username ai 43 de ani, nu ai nevoie de Windows. Linux iti merge lejer. Si mai iei si extrem de greu virusi.

| popescucarmen43 explică (pentru anonim_4396):

Am 17 anilaughing și sunt fata

| anonim_4396 a răspuns (pentru popescucarmen43):

Daca nu te joci jocuri sofisticate e bun Linuxul. Il pui pe individul care ti-l instaleaza sa-ti bage Wine si Winetricks ca sa rulezi programe de Windows izolate intr-o partitie virtuala.