| KoJo07 a întrebat:

Salut.As dori sa imi fac un site,care sa aiba ca subiect dezbateri despre istorie si politica nationala sau internationala. Exista variante sa il fac gratis sau cu costuri minime? Mentionez ca nu ma pricep la progamare sau asa ceva, as vrea sa fac un fel de blog.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur ca exista variante sa-l faci gratis, mai complicat va fi insa cu promovarea acestuia, apoi formarea si pastrarea unui grup sau numar de oameni care sa frecventeze.

Pentru simpla lui creare, poti folosi site-builder-urile gen: Wix, Weebly, SimpleSite, WordPress, Webnode etc.

| Osneros a răspuns:

Poti. Te va costa domeniul (adica "adresa" site-ului), totusi. Mai greu daca nu te pricepi la programare, mai bine invata sumar HTML si CSS, cat sa poti sa modifici locatia, marimea, etc. a elementelor din pagina. Daca vrei animatii si evenimente (butoane, etc.) ai nevoie de. notoriul javascript.

Poti folosi un site builder, ca Wix sau WordPress pentru a face site-ul.

In rest, inveti pe parcurs.