| Zurelin a întrebat:

Salut, as dori sa-mi achizitionez o sursa, sursa pe care o am este clasica cu coolerul langa cablul de alimentare, si as dori sa va intreb daca sursele noi au coolerul orientat spre procesor.
Am vazut cateva modele dar nu stiu in ce parte este orientat coolerul, la inceput am crezut ca aceste surse sunt doar pentru carcasele care au sursa jos.
Multumesc anticipat

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai nu conteaza cum e asezat cooler-ul. Ea tot aia face. La unele e pus cooler-ul jos, ca sa fie mai silentioase(nu au cum sa puna un ventilator mare la spate).
Cat despre sursa, recomand asa ceva: http://www.pcgarage.ro/surse/sirtec-high-power/

| Zurelin explică (pentru sltlp):

Exact, aceste surse merg pe o carcasa veche?

| sltlp a răspuns (pentru Zurelin):

Daca e o carcasa middletower, trebuie sa mearga. Daca nu stiimodelul carcasei, pune o poza de la spate, si iti zic daca se poate sau nu.

| Zurelin explică (pentru sltlp):

Http://www.okazii.ro/......-a51871608
asta imi este carcasa
spune-mi te rog daca se potriveste sursa asta
http://www.emag.ro/sursa-thermaltake-litepower-600w-lt-600p/pd/ER3TKBBBM/

| sltlp a răspuns (pentru Zurelin):

Nu recomand sursa aia, asta 1.
2. Vrei tu musai eMAG?
3. Daca vrei sa dai atatia bani, recomand asa: http://www.pcgarage.ro/surse/seasonic/s12ii-520-bronze-520w/ dar daca tu vrei musai eMAG. gasesti varianta cu 100w mai putini, cu un pret cu 40 lei mai mare: http://www.emag.ro/......E9TT2BBBM/
De aceea nu recomand eMAG, au preturi foarte piperate. Da, sunt seriosi, dar si pcgarage is seriosi. Insa daca tu vrei sa le dai bani aproape aiurea...

| Zurelin explică (pentru sltlp):

Nu vreau sursa aia neaparat, te intrebam doar de slot

| Me2 a răspuns (pentru Zurelin):

Nu da banii pe sursa aia de 600w pentru ca nu e de foarte buna calitate, are o electronica slabuta, decat sa dai atat pe sursa aia mergi pe recomandarea lui srsdani, seasonic de 520w, este in topul celor mai bune surse, seasonic spune totul

| Me2 a răspuns (pentru Zurelin):

A si inca ceva, nu cumpara de la eMAG, da sunt seriosi dar umfla preturiile foarte tare, un produs care costa 250 lei pe pcgarage de exemplu, costa 300-350 pe eMAG, iar pcgarage sunt foarte seriosi si au mai multe produse

| neutrino a răspuns:

La pc-urile clasice, sursa si procesorul au cooler-urile separate. Fiecare cu treaba lui!

| Zurelin explică (pentru neutrino):

Ma refeream coolerul sursei orintat spre procesor nu combinate