| ionutz123y a întrebat:

As dori sa-mi iau internet http://www.rcs-rds.ro/....../fiberlink si va intreb ce viteza constanta o sa aiba internetul (in fiecare zi, adica pe tot parcursul lunii) si daca o sa-mi mearga greu pe laptopul meu cu 1.3 GHZ 2GB ram si o placa video cam slaba.Dau funda celui care ma ajuta!

1 răspuns:
| Vl4dimir a răspuns:

Eu folosesc Digi Net Fiberlink 50MBps si am un router wireless TP-LINK WR841ND si prind pe laptop prin Wi-Fi viteza de 144 MBps happy
Datele de pe Speedtest.net la internet sunt urmatoarele:
Ping 5ms;
Download Speed:73, 38MBps;
Upload Speed:85, 11MBps.
Deci parerea mea este sa alegi doar de 50Mbps s sa iti pui router, deoarece iesi si mai ieftin si economisesti bani. Ca si viteza de 100MBps se aplica doar la unele site-uri, nu la toate. Si o sa iti mearga bine si pe laptop.SIGUR!