| Mariandead a întrebat:

Salut.as dori sa stiu cum pot trece de la 32 bit la 64 bit, pcul meu suporta 64 bit ca sa stiti am cdul de instalare.cum pot sa trec la 64 bit am nevoie pentru jocuri va rog

2 răspunsuri:
| 3dy a răspuns:

Deci pentru 64 biți trebuie sa ai mai multe chestii :
64 Cerințe de sistem:
Procesor de 1 gigahertz
2 GB de RAM (pentru 64 de biți)
20 GB (pentru 64 de biți)
32 (X86) Cerințe de sistem:
Procesor de 1 gigahertz (GHz)
1 gigabyte (GB) de RAM
16 GB de spațiu disponibil pe hard disk.
Și dacă cd-ul tău nu are 64 și are numai x86 atunci descarca un windows cu ambele systeme 64 si x86.

| MarianElena a răspuns:

Pai iti bagi cd-ul cu windows (de preferat 7 sau mai nou) si la un moment dat in timpul instalarii te va ruga sa selectezi x86 sau x64 parca thinking Dupa finalizezi cu windows-u si gata happy