| Quazar a întrebat:

Salut. As dori sa stiu daca exista senzori de miscare cu alarma. Doar ca as vrea senzorul sa fie separat de corpul cu alarma, care are difuzorul. Vreau sa montez senzorul afara iar alarma sa o duc in alta parte, in apropiere.

2 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Senzorul de prezenta - pir-ul, cum se numeste el se conecteaza la o centrala. Centrala are niste iesiri. Una este comunicatorul digital, alta este sirena. Nu exista un echipament care sa incorporeze 2 device-uri. Sirena are si strobo, asa ca este greu sa se fabrice asa ceva.