| oNy111 a întrebat:

As dori sa stiu daca pe un port sata2 pot sa atasez un harddisk sata1.
Multumesc

4 răspunsuri:
| Vyktor77 a răspuns:

Da se poate doar ca Sata 1 are o viteza de tranfer de 150mbs pe cand Sata 2 are o viteza de 300mbs. Poti sa o pui linsitit doar ca nu va functia cu viteza de sata 2 ci de sata 1.

| oNy111 explică (pentru Vyktor77):

De fapt, intrebarea era invers. daca se poate ca un hard disk sata1 sa intre intr-un conector pentru sata2. din nu stiu ce motive conectorul pentru sata1 a disparut de pe placa de baza tongue dar pinii sunt inca acolo

| oNy111 explică:

Nimeni?sad

| oNy111 explică:

Rezolvat...vyktor,chiar daca intrebarea mea era alta..., primesti funda oricum happy