| Cryss_Crysty_1995 a întrebat:

Salut as putea sa schimb placa video la un laptop Samsung np r 40 plus?

2 răspunsuri:
| JusTPauL a răspuns:

Placile pe laptopuri mai vechi nu se pot schimba, sunt lipite de placa de baza.
Si oricum nu o sa-ti duca processorul mai mult degeaba ii schimbi placa video + de asta costa foarte mult.
Decat sa dai cateva sute euro sa o schimbi mai bine iti iei unul nou la 800 euro gasesti cu i7 si placa video de 2Gb,...

| Yamaha123 a răspuns:

Nu nu poti este inserata in placa de baza dar eu as renunta la laptop-ul ala e prea vechi!