| robi5573 a întrebat:

Salut as vrea sa achizitionez aceste memorii de ram dar nu sunt sigur daca se pot arde sau daca sunt racite bine http://www.cel.ro/......hz-cl11-l/

1 răspuns:
| bioxenial10 a răspuns:

În general, memoriile RAM nu prea se ard, decât dacă le overclock-ezi. Dar la frecvența pe care o au, nici nu cred că mai este nevoie. Răcirea lor depinde mai mult de temperatura generală a sistemului tău, decât de învelișul acestora. Ți-aș recomanda să urmărești temperaturile, iar dacă acestea ți se par prea mari, să faci mici ajustări la carcasă. Air-flow-ul este foarte important.