| Saitam a întrebat:

Salut as vrea sa aflu daca anumite piese sunt compatibile cu placa mea de baza! Cum pot sa fac asta?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Dupa cartea tehnica a placii de baza si, concret, vizual, dupa "sloturile" placii de baza si a componentei dorite.

| Saitam explică:

Pai da la procesor sau placa video poti vedea, dar de exemplu la sursa, am sursa rexpower atx 12v, este o sursa slaba si as vrea sa o inlocuiesc cu Inter-Tech SL-500A, 500W...si sa stiu daca e compatibila?
Si la procesor as vrea sa stiu care e mai bun, o parere asa si ma refer in totalitate nu doar la MHz dintre Procesor Intel® Celeron™ G1840, 2800MHz, Haswell, 2MB, socket 1150, Box, si Procesor Intel® Pentium™ Dual Core G3220, 3000MHz, Haswell, 3MB, socket 1150, Box?