| adrianbestboy98 a întrebat:

Salut,as vrea sa imi iau un telefon DUAL SIM Allview P5 Quad, intrebarea este pentru cei care au sunteti multumiti de el? duce jocuri gen asphalt 8, Gangstar Vegas etc? are lag in jocuri? Funda happy

Răspuns Câştigător
| Alextpuro a răspuns:

Daca te-ai hotarat sa-ti iei, sa-l stapanesti sanatos.
Funda? happy

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Decat un telefon chinezesc mai bun unul romanesc, o sa tina multi ani daca il ingrijesti bine.

| Alextpuro a răspuns:

Da, duce fara probleme.
@Sofer, asta e chiar un telefon chinezesc, doar e asamblat in Romania(nu ca nu ar fi un telefon bun). Telefoanele Allview sunt un brand romanesc, dar sunt de marca din china. (valabil si cu E-Boda s.a.m.d.)

| Alextpuro a răspuns:

George, nu e diferenta mare intre S2 si p5, au cam aceleasi specificatii iar Allview e cu chiar 0, 2 inch mai mare in diagonala.
http://www.emag.ro/......EJBVNBBBM/
http://www.emag.ro/......EKD57BBBM/ #Opinion_Anchor

| adrianbestboy98 explică (pentru Alextpuro):

Asta imi place ca e si dual-sim, s2 nu mai primeste update de android Allview s-ar putea sa mai primeasca si s2 e dual core happy

| bineproportionat a răspuns:

Salut, nu are rost sa ne mintim, jocurile respective sunt facute pentru telefoane hi end iar Allview nu se numara printre brandurile care fac asta! Jocurile iti vor merge pe el, nu trebuie sa iti faci griji dar sa nu te astepti la ce extraordinar, asta nu e valabil pentru toate jocurile, adica angrybirds sau orice joc de strategie iti va rula impecabil, dar vei gasi si exceptii care mananca mult din resurse! Ca o concluzie telefonul isi merita bani, ia-l cu incredere http://bit.ly/1pCSsNw

| Cedry2k8 a răspuns:

Ce ai vrea tu cu un telefon romanesc? Omule, tu unde traiesti.Tu te gandesti ca iti merge asphalt 8 pe Allview? Abia merge pe Samsung Galaxy S2, dar pe allview.Eu am LG Optimus L9 si imi merge cu lag. Nici nu o sa iti porneasca Asphalt 7, 8, GTA 3, GTA ViceCity pentru ca e un telefon mic.

| adrianbestboy98 explică (pentru Cedry2k8):

Mai documenteaza-te chiar acum 5 minute am fost la un baiat care are cam toate jocurile alea spuse de mine si merg chiar foarte bine, si cum ai vrea sa iti mearga pe LG-u tau cand e un dual core si are android ics, asta e un quadcore, si sa stii ca trece peste un s2 am citit multe pareri si multi sunt foarte multumiti de Allview chiar daca e romanesc.Iti recomand sa te mai documenteziwinking

| Cedry2k8 a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Ma omule documenteaza-te tu, nu am porcaria aia de ics. Am 4.1.2 ( jelly bean)

| adrianbestboy98 explică (pentru Cedry2k8):

Ai ma ma lasi cu rahatu tau de LG? Allview e de n ori mai bun ca LG

| adrianbestboy98 explică (pentru Cedry2k8):

Si sa stii ca mi-am luat p5 quad si merg jocurile astea noi fara pic de lag, am incercat pe un LG deala si se misca foarte prost

| Cedry2k8 a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Vrajeala maxima ca nici nu porneste pe telefonul tau cu Quad care de fapt e Cortex A7 de 0, 2 ghz

| adrianbestboy98 explică (pentru Cedry2k8):

Daca ai sti ce bun e Allview mi-am bagat toate jocurile noi pe un card de 32 de gb si se msica fara LAG, am incercat si un LG din ala dar l-am returnat la eMAG inapoi si am luat un P5 Quad de care sunt super multumit, Allview chiar daca e firma chinezeasca face telefone super performante, pe LG nici nai sa vezi smart gestures(ma refer la ala al tau) ca pe Allview

| Cedry2k8 a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Am smart gestures desteptule. Si cum ai avut un LG din ala daca spuneai ca e "rahat"

| adrianbestboy98 explică (pentru Cedry2k8):

Gata incheiem discutia ti-am spus clar ca eu nu prefer LG ca e prost si prea mic telefonul meu e de n ori mai bun ca al tau

| Cedry2k8 a răspuns (pentru adrianbestboy98):

4,3''inch vs 4''inch?
4'' Inch e mai mare decat 4, 3'' inch?

| adrianbestboy98 explică (pentru Cedry2k8):

Allview are 4.5"

| Alextpuro a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Daca te-ai hotarat sa-ti iei, sa-l stapanesti sanatos.
Funda? happy

| UnNumeCaToateAltele a răspuns:

Duce,este foarte bun! big grin Nu prea are lag.