| Teodoraa6 a întrebat:

Stiti daca telefonul Allview A5 Quad dual SIM, este bun, il vreau pentru poze,(camera frontala), muzica, jocuri si internet(facebook).Cei care il aveti, mai de mult timp sunteti multumiti de el, face figuri, se blocheaza? si stiu ca suna stupid dar e rezistent sau daca il scap pe jos nu mai am ce face cu el?

6 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Buna! Pentru poze este cat de cat ok, in gaming se descurca binisor, pe partea de multimedia este perfect. Nu stiu sigur cat de rezistent este, daca o sa-ti scape pe o suprafata dura o sa se sparga, dar ii poti cumpara o husa protectoare si folie protectoare si-l protejezi mai mult.

| Eduard619 a răspuns:

E un telefon slabut... daca il vrei pentru internet muzica e ok dar jocuri poze...nu prea.

| AndreeaM1 a răspuns:

Telefonul este destul de bun, mama mea il are de aproximativ 5-6 luni. Daca ai noroc, telefonul poate fi excelent.In prima zi i s-a stricat display-ul si i l-a schimbat, al doilea telefon avea probleme cu casca audio. Al treillea telefon e bun, nu are probleme cu el
. Dupa cum am mai spus, depinde de norocul fiecaruia. happy

| AndreeaM1 a răspuns:

Cat pentru camera..camera pe spate (5 MP) face poze clare, dar camera frontala..nu face poze chiar frumoase.

| diablo2 a răspuns:

Nu e bun, nu se merita deoarece:
Telefonul are doar 262k de culorii, inseamna ca pozele o sa fie cam sterse,
un telefon bun are nevoie de 16M
Are android 4.2.2 si doar 512mb ceea ce inseamna ca o sa mearga rau.
Ecranul este TFT, deci nu e bun daca il scapi odata si se sparge poti sa iti iei adio de la touch.

| eXTREMS a răspuns:

Allview e o firma de carton, e de raha* rau. nu