| 23423423 a întrebat:

As vrea sa imi schimb telefonul si ma gandeam sa imi cumpar un Xiaomi Redmi 3 ( eventual varianta Pro), numai ca nu stiu prea multe detalii despre aceasta firma, ca pret si specificatii este destul de atractiv, are carcasa de aluminiu destul de bine construit zic eu. iar la celelalte telefoane gen Samsung, HTC, etc, platesti mai mult brandul. Vreo idee, sfat ceva? Are cineva un telefon marca Xiaomi? Astept pareri sincere si bine argumentate. Multumesc!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nici nu am auzit de asemenea marcă de telefon.

| Pool77 a răspuns:

Da,ramai tu pe partea cu prostii, care iti spun ca platesti brandul.
Nu te gandesti ca pe telefonul ala ruleaza si un soft? Iar cum telefonul nu este o marca renumita si buna, au un soft de toata jena. Indiferent ca au 4GB ram, sau Octa core de 2. 3ghz.
Conteaza softul.
Si nu, nu lua Xiaomi avea un prieten acum nu stiu daca Xiaomi sau Meizu cumparat cu 15 mil, deci nu batjocura si dupa 2 luni l-a vandut cu 13 caci efectiv n-a putut sta cu el. Se blocheaza, camera slaba etc.

| 23423423 explică (pentru Pool77):

Cred ca confunzi...pe cei care am auzit ca au Xiaomi au avut cuvinte numai de lauda.cel putin modelul Note 3 face acelasi lucru ca si Iphone 6...si hai sa recunoastem ca de cele mai multe ori platim brandul nu si telefonul, nu's deloc prostii.
Te poti convinge aici poate https://www.youtube.com/watch?v=EwdtJHs8xkk

| Pool77 a răspuns (pentru 23423423):

Hai ca chiar trebuie sa-ti bag totul mura-n gura.
Ok,plateste brandul.
Ce zici de firma Allview? La ei ce platesti? Designul,componentele, camera?
Oricine sa zica orice, mai bine dau pe un Samsung, HTC, Sony cu 10 mil mai mult, dar macar stiu ca am un soft pus la punct (nu perfect, dar cat de cat ok), stiu ca am un design atragator si stiu ca sunt componente puse in el 100%. Te rog, compara camera de pe iPh 6 cu Xiaomi ala,si vezi un pic calitatea,dupa hai si spune-mi cata dreptate am.
Ti se strica, mai bine iti cumperi altul nou decat sa-l trimiti in service, din cate stiu nu au un service autorizat aici in Romania, doar in China. Pana ajunge, pana o asambleaza si pana vine inapoi stai 2-3 luni.
Prietenul asta mai bine s-a scapat de el, altfel ar fi stat cu el in service mult.
SE MERITA IN CHINA, NU AICI IN ROMANIA.

Răspuns utilizator avertizat
| ccrriissttiinnaa11221122 a răspuns:

Buna! uitate-te pe net! eu ti-as sugera ( daca nu vrei un telefon foarte scump Samsung/iphone ) sa-ti cumperi un Allview.eu am Allview x2 SOUL PRO ( are memorie, bateria lui e mare 2700 mhp, ecran Amoled Full HD, e rezistent la socuri l/l-a scapat de la etajul 1 fara husa si n-are nimic : D, ) si multe alte chestii telefonul acum costa pana in 11 milioane,

PS. telefonul e facut TOT din sticla si e super subtire, cauta pe net

Xiaomi e marca chinezeasca... daca ti se strica, s-ar putea sa nu gaseasca piese pentru el, si in plus, nu stim cat de rezistent e ....nu tot ce gasesti pe net e bun!

Bafta!

FUNDA?

| 23423423 explică (pentru ccrriissttiinnaa11221122):

Nu mersi... Xiaomi e peste Allview.