| TTSP a întrebat:

Aș vrea să-mi cumpăr o placă video nouă, de black friday, in speranța ca or sa scadă prețurile puțin. Aș vrea RX 590, care e in jur de 1000 și ceva. Dacă o să am destui bani o să o cumpăr din magazin iar dacă nu cred că trebuie să mă îndrept către o OLX. M-am uitat deja peste câteva anunțuri, și sunt câteva care par prea frumoase pentru a fi adevărate. De exemplu este un anunț la 680 lei în care scrie că e sigilată, nouă. I-aș putea spune înainte să deschidă cutia să văd dacă chiar este placă video acolo, dar dacă e falsă, sau stricată? Cei care ați luat plăci video de pe OLX în condiții de genul, cum au fost? Într-un anunț scria că au fost cumpărate de pe Amazon pentru a fi folosite într-un sistem de mining, Dar proiectul a fost abandonat. Las aici linkul cu anunțul original: https://www.olx.ro/......cvXPk.html
Cel de mai sus este doar un exemplu, eu voi lua placa video peste trei luni mai exact în noiembrie. Dar merită riscul ăsta, ar trebui să cred așa ceva?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Pentru ceva scump, NU risca pe olx. Mai pune un ban și iei produsul nou, cu garanție pe bune, nu pe vorbe

| TTSP explică (pentru sierra1):

Cam ai dreptate. Inițial voiam Să-mi cumpăr și o carcasă nouă dar mai bine renunț la ea în favoarea plăcii video. Mulțumesc pentru răspuns

| sierra1 a răspuns (pentru TTSP):

Să fii iubit

| TTSP explică (pentru sierra1):

Ms la fel