| SUDSteaua1947 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar un router wireless.eu stau in comuna Glina si am net de la o retea "de cartier",nu de la RDS,UPC, etc.retelele astea mari.mi-a spus un coleg ca s-ar putea sa nu fie bun netul sau ceva de genul fiindca e de la astia,ca sa intreb daca au autorizatie, ca nu stiu ce...ca s-ar putea sa nu mearga routerul cu netul de la ei.stiti ceva de genul asta? e adevarat? i-as suna pe aia de la net sa-i intreb dar nu prea stiu ce sa-i intreb. FUNDA!

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Poti folosi un router. Cel mai probabil la tine conectarea se face prin adresa mac. Cand configurezi routerul o sa trebuieasca sa clonezi adresa mac a calculatorului in router si o sa iti mearga netul.