| TakeNN7 a întrebat:

Salut!
Aș vrea să-mi dau un upgrade la pc, pentru mai multe fps-uri in jocuri, si nu prea stiu ce componente să îmi iau, care se potrivesc. Dacă este nevoie imi schimb placa video, procesor, placa de baza, dar măcăr să stiu ce trebuie sa imi schimb.
Am un :
-CPU Type : QuadCore Intel Core i5-7600K, 4100 MHz (41 x 100)
- Motherboard Name: MSI Z270 Tomahawk (MS-7A68)
- 16gb ram DIMM1: Kingston HyperX
- NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

O nouă placa grafica și curățare, pasta termo și termo pad pe ssd M2, ram, 3070, vezi și de sursa noua

| RAY a răspuns (pentru RAY):

3060 la 1600 merita

Răspuns utilizator avertizat
| TakeNN7 explică:

Nu aș vrea să dau mai mult de 25 milioane.