| .::CyBeR::. a întrebat:

Salut, as vrea sa-mi pun mac os x am un procesor AMD Athlon LE-1620 2.41GHz(atat spune producatorul) care ruleaza la 3.5GHz(rezultatul dupa un test), am 1GB RAM, placa video nVidia 8500GT, 512Mb memoria placii video, placa de baza MSI.
Oare merge Mac Os X?

Răspuns Câştigător
| iulyan a răspuns:

Chestia este ca daca ai windows de orice fel instalat pe el numai poti instala si Mac OS X nici daca formatezi tot HDD.iti trebuie un program special si unele chestii de facut ca sa-ti bagi Mac OS X.incearca pe siteul asta de mai jos:)
http://dailyapps.net/......asy-steps/

a da si calcu tau suporta linistit OS X:)

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Teoretic da dar practic te sfătuiesc să îl probezi prima dată într-o maşină virtuală şi apoi să îl instalezi.Recomand vmWare Player cu menţiunea de a seta pe manual serviciile acesteia şi pornindu-le numai când foloseşti player-ul de maşini virtuale.Maşina virtuală este de fapt un simulator de PC real care funcţionează pe un sistem de operare gazdă(host). Baftă

| ZeroBarat1 a răspuns:

Merge, numai ca este c-am greu de configurat, mai ales daca esti incepatorhee hee