| re1111 a întrebat:

As vrea sa stiu ce cunostinte sunt necesare pentru a deveni web designer, ma refer in ce programe trebuie sa lucrez, sa programez?
Lasati-mi niste cursuri cu programele necesare (java, c++, php...)

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Java/c++/php nu sunt programe. Sunt limbaje de programare. E o diferenta de la cer la pamant

suntserios
| suntserios a răspuns:

Java, c++, php nu sunt programe in primul rand, sunt limbaje de programare si nu au nicio legatura cu web designul.

Web designul nu inseamna programare, inseamna, dupa cum ii spune si numele design. Ai nevoie de programe de prelucrare grafica gen photoshop, corel multa imaginatie. Te ar putea ajuta sa ai ceva cunostinte de html si css.