| anonim_4396 a întrebat:

Adresez intrebarea asta IT-istilor/web designerilor:Am 17 ani si mereu mi-a placut sa lucrez pe PC/Smartphone...sa le aflu secretele si as vrea sa ma apuc de invatat C++/Java/php etc. si programe de design(m-am jucat putin deja in Ps) pentru a deveni programator/web designer. Faza e ca m-a descurajat faptul ca am vazut pusti de 10-14 ani care isi vand deja programele pe sume frumoase de bani si mereu am considerat ca sunt prea "batran" ca sa ma mai apuc, deci, ce parere aveti, am varsta necesara?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri happy

Răspuns Câştigător
| RandomStudent a răspuns:

Salut! Niciodata nu e prea tarziu, eu de abia am inceput sa lucrez in html/css acum o luna si am 16 ani.Pentru tutoriale de genul gasesti pe www.marplo.ro are tutoriale de html, css, php si altele.Pentru c++ ai putea incerca http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/, iar ca progam Code Blocks.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Niciodata nu e prea tarziu sa inveti!
Sunt unii care fac scoala la seral, altii fac cate o facultate dupa 30-40 ani, etc.
Poti sa te inscrii la niste cursuri de initiere, sa-ti faci niste prieteni programatori, sa colaborezi cu ei, etc.
Daca te duce mintea, du-o si tu la treaba! happy

| KodrutZ a răspuns:

Stai breh calm, problema nu e varsta, ci atitudinea. Ce te freaca parerea altora? APUCA-TE DE TREABA! Hai, spor!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca iti vezi de invatatul tau niciodata nu prea tarziu, nu e asa important ce fac altii

| Ripley a răspuns:

Atata timp cat o sa ajungi sa te pricepi si iti place sa faci asta poti sa ai si 50 de ani.
pana la urma nu e o munca fizica ca sa conteze cati ani ai laughing
17 ani e chiar bine, stai linistit.