| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu daca e posibil sa pornesc un calculator(laptop) de la distanta prin intermediul unui telefon cu android si cu conexiune la internet. Tin sa mentionez ca m-ar interesa sa pot sa il pornesc de la minim 100 metri. Adică fara sa folosesc reteaua de internet din casa(wi-fi), doar prin conexiunea 3G a telefonului.
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

De conectat stiu ca se poate indiferent ca esti pe wifi/date mobile fara sa bagi vreun id sau o parola. Dar de pornit fizic din buton nu cred ca se poate. Adica tu cand actionezi butonu practic ia curent. Nu cred ca se poate.

| Zobeck a răspuns:

Nu se poate