| adimarian a întrebat:

o sa trec la subiect. am un laptop si folosesc o conexiune de internet prin dial-up( prin intermediul unui telefon samsung sgh d900i ) cu optiunea de la orange wap unlimited (aia de 3, 5 euro) si setarile la modemul telefonului at+cgdcont=1,"ip","wap". viteza este relativ mica, intre 30-100kb/s doar navigare. intrebarea mea este : cum pot mari viteza de navigare, si daca mai cunoasteti alte setari care ar fi acestea? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| tttitooorp a răspuns:

Cumpara un telefon mai performant, sau ia-ti un modem usb!

4 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Mai mult de atat nu ai cum obtii...de la telefonul ala...

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Viteza maxima pe care o atinge telefonul tau e 236.8 kb, prin EDGE. E posibil sa fie si limitari de la abonament, de obicei WAP e facut pentru navigare din telefon, pe pagini simple

| pitzy a răspuns:

Cu un modem usb merge mai bine mai ales in oras www.orange.ro abonment de 8 euro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cum ai facut setarile sa il poti folosi ca modem. multumesc anticipat