| vioreltt a întrebat:

As vrea sa trec pe linux, mai orecis pw ubuntu, dar, as vrea sa stiu daca exista altevalternative de prigrame de, editare foto/video mai pro si sa fie free.
. Multumesc!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pentru foto, the GIMP este (spun unii) peste Photoshop, sau la fel de bun. Ai Open Office pentru documente, în general cam orice ai nevoie. Totul free, desigur.
Și calculatorul e în general mai stabil și se mișcă mai „uns" pe Linux. Ca să nu mai vorbim că e (mult) mai puțin supus atacurilor cu viruși și troieni.

| vioreltt explică (pentru mihai69):

Multumesc! Apreciez raspunsul!