| NeaMih4i a întrebat:

As vrea sa va intreb daca am o placa video integrata, as putea sa o schimb?! Pc-ul meu este:http://www.calculatoareok.ro/......d-rw.html. Uitati-va si la specificatiile lui, as vrea sa ii pun palca video:http://www.samwise.ro/......ress-1873. Ar merge pusa?! Sau trebuie sa schimb si placa de baza?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Ai înlocui un junghi cu altul. Măcar caută și tu o placă video mai de Doamne-ajută.
Dar ca să răspund strict la întrebare - da, se poate.

| NeaMih4i explică (pentru mihai69):

Http://www.samwise.ro/......i-vga-4997 dar asta este buna?

| NeaMih4i explică (pentru mihai69):

Http://www.samwise.ro/......-vga-4997, asta ce zici?! trebuie sa schimb si procesoru daca pun placa asta video? sau trebuie sa fie de acelasi pcie?

| mihai69 a răspuns (pentru NeaMih4i):

Asta ar fi ceva mai bună (față de ceea ce ai acum), dar nu la nivelul unei plăci decente din 2016.

7 răspunsuri:
| Nume2 a răspuns:

Nu merge primul link deci nu stiu ce placa video integrata ai. Al 2lea link este o placa video -dedicata-. Nu prea faci treaba cu placa aia, pentru filme, Youtube, jocuri usoare ar merge ( depinde si de restul componentelor )
Pentru a schimba o placa video -integrata- ar trebui sa schimbi procesorul deoarece este inclusa in chipsetul acestuia

| NeaMih4i explică (pentru Nume2):

E placa video integrata adica: Ati Readon HD 4200, si vreau sa pun placa asta video:http://www.samwise.ro/......i-vga-4997 se poate?

| Nume2 a răspuns (pentru NeaMih4i):

O poti pune pe aia sau pe oricare te tine buzunarul ( ai grija la mufe doar )

| NeaMih4i explică (pentru Nume2):

Ok, mersi!