| epicquestion a întrebat:

As vrea si eu sa cumpar un tv cu un buget relativ modest
Ma puteti ajuta cu cateva pareri in legatura cu acest tv? ( accept si alte recomandari in acelasi buget)

8 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Http://bit.ly/2GdOP2K Asta am luat eu cu voucher de la AFM, si televizor la schimb. Am dat 550 ron. E ok ca idee, n-au fost probleme, si-am prins si telecomanda "buna", multi se plangeau. Stabileste-ti niste criterii, gen "full hd", wi-fi, inteligent, diagonala, si ia ce doresti. Daca ai prins sau stii pe cineva de are un voucher "rabla" (sau daca mai primesc eu, il negociem) iesi si mai ieftin. Horizon e ok-ut ca marca/brand; Samsung, LG sunt mult mai ok, dar depinde ce "buget" ai tu.

| gabicoo a răspuns:

Cumpară un Smart tv cu Android. Eu am Philips și sunt mulțumit de el. Dacă ai ceva mai mulți bani cumpară un Sony!

| gabicoo a răspuns (pentru epicquestion):

Merge! Nu e rău! Totuși:
1- din 3 recenzii una e negativă. Caută și pe site-ul celor de la Emag același model și vezi recenziile de acolo - nu sunt cenzurate.
2- verifică dacă e disponibil în magazinul din orasul tău. Ofertele bune sunt disponibile doar în magazinele Flanco din orașele mari
3- daca vrei să faci comanda online cumpară de pe Emag - sunt cei mai serioși. La Flanco e mai dificil returul produsului!
Succes!
happy

| XYZ02 a răspuns (pentru epicquestion):

Salut,detin televizorul acesta Horizon versiunea pe 49inch.
Televizorul este super ok pentru pretul platit(800Ron prin Rabla), are ca sistem de operare Vewd(vechiul OperaTv) care isi face treaba.Vine preinstalat cu Netflix, vezi ca nu poti descarca HBO GO deci daca ai abonement la ei degeaba...
Comparativ cu un Philips din 2015, Horizon-ul se simte inferior,de la calitatea imaginii pana la sistemul de operare(cum am spus este ok,dar nu te astepta sa faci minuni cu el cu APK-uri care sincer mi-au facut viata mai usoara) oricum il recomand este un televizor ideal pentru cineva care nu este un fanatic al tehnologiei si nu face diferenta intre Vewd, Android, Tizen, WebOS, etc...
Adica a fost ideal pentru ai meiwinking
Edit: Am uitat sa mentionez faptul ca nu merge screen mirror, adica sa poti trimite imaginea si sunetul pe care il ai pe telefon la televizor.(La Philips merge lucrul acesta)

| FlorinTma a răspuns:

Salut! Daca vrei sa-ti cumperi un TV HD de 81 sau 80 cm la preturi de 600-800 lei de pe flanco.com sun de calitate ca mi-am luat si eu de pe flanco si îl am de 6 ani.
Funda?