| Patraşc_Cătălin_2000 a întrebat:

Salut, aseară stateam pe laptop și dintr-o data s-a făcut ecranul negru, l am închis și redeschis și acum ecranul este gri, ce problema sa aibă?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Problemă hardware ce un user normal de calculator nu o poate remedia.Suspectez că e vorba de o forfecare a cablului ce duce semnalul video la display sau invertorul.
Recomand un service autorizat pentru a remedia problema.

| Al3xanndra a răspuns:

De obicei, asta se întâmplă când miști des ecranul in sus și în jos, și nu este bine! Nu cred că își va reveni ușor, sau cel puțin problema o să persiste ceva vreme.

| Al3xanndra a răspuns:

Salut! De obicei, asta se întâmplă când exagerezi cu mișcarea ecranului in sus și în jos.Nu cred că își va reveni, sau nu ușor. Totuși problema o să persiste. Părerea mea happy