| adyadryan12 a întrebat:

Salut, asi fi recunoscator daca mai ajuta cu ceva(dau funda), as vrea sa-mi da-ti niste idei de pc de gaming, bugetul nu trebuie sa depaseasca 3500 lei, asi dori unul dintre aceste doua procesoare neaparat : i5 4570 de 3.2 ghz sau i5 4670k de 3.4 ghz, o placa video care sa fie neaparat nVIDIA gtx 760 (doar de la acesti producatori: gigabyte, evga, gainward ), rami sa fie neaparat 8 gb ddr3 cu o frecventa de 1600mhz, un hdd Western Digital sau segate de un tera cu 72000 rpm, un dwd writer bun, o sursa de 600 w, o carcasa cu racire buna, si o placa de baza compatibila.

MULTUMESC pentru TIMPUL ACORDAT

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Uite cam asa ceva: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/721952/
Nu ai nevoie d emulti W la sursa. E suficent sa fie de la un producator serios cu o electronica buna. + asamblare: http://www.pcgarage.ro/servicii/pc-garage/asamblare-standard/.Iti faci cont prima data. Te autentifici in cont. Dupa, adaugi mai intai configuratia in cos, dupa care adaugi si asamblarea. Pune voucherul(fara ghilimele) "6WXBQPKQ" cand faci comanda pentru un mic discount.
Am pus cam tot ce ai vrut acolo. De mentionat ca dvd-ul e lite-on, adica fix ce e folosit pe consolele Xbox 360. Ideea e ca e foarte ok, deci sa nu te sperii!

| SouLIce a răspuns:

Un Sistem foarte bun pentru gaming
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/721964/

| adyadryan12 explică:

Eu ma gandeam la un i5 4570 3.2, gigabyte ga p85 d3, gainward gtx 760 phantom 2gb 256 bit, wd caviar blue 1 tera 7200 rpm 64 mb, Kingston HyperX Blu 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual Channel Kit, DVD-Writer LG GH24NS95 bulk black, Recom Power Engine 600 Plus, Segotep Raynor Tower G1A Silver Battle Edition

| sltlp a răspuns (pentru adyadryan12):

Eu ti-am pus un cpu cu 0.1 ghz mai putin, deoarece nu merita diferenta de pret.
am pus gtx 760; hd de 1tb; la ram ce am pus eu e mai ok, deoarece are voltaj mai scazut=mai reci. E mai bun un dvd-writer lite-on decat un LG...
Iar sursa, ce sa zic... cam sterge pe jos cu Recom. La carcasa merge si Segotep Rayon Tower g1a.

| adyadryan12 explică (pentru sltlp):

Rami tai sunt cam no name, adica n-am auzit de firma aia + ca nusti ce calitate au, sursa ta e prea slaba, adica poate porni dar nu alimenteaza componentele pentru a rula la performante maxime, iar dvd writerul creca este si el cu o clitate necunoscuta