| somerandomdude713 a întrebat:

Salut, aşi vrea sa imi fac un update la macaroana mea de PC, am două opțiuni, dar mai intai vreau sa va arat specificatiile "in mare":
Procesor: Intel i3 3.3
RAM: 6 GB
Placa Video: Nvidia GT 620
Prima optiune e:
Achizitionez o placa video mai scumpa (Nvidia GeForce GTX 960 G1 Gaming) si nu mai schimb nimic la PC
A doua optiune: Achizitionez o placa video mai ieftina si schimb procesorul si mai adaug RAM-i
Ok, intrebarea mea este: Care optiune sa o aleg? Ceva recomandari?

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Vreau sa imi spui mai intai ce model este acel i3. Nu ai vrea sa iei o placa video ca mai apoi sa te traga procesorul in jos.