| Ursulake a întrebat:

Salut, astăzi mi-am achiziționat acest laptop : http://www.pcgarage.ro/......4gb-black/

Eu l-am luat de la altex, dar nu contează. Un băiat ce lucra acolo mi-a spus ca merge doar pe Windows 10 cu uefi. și costa 570 lei, cred ca orice Windows 10 are uefi (nu știu ce e ala), dacă nu e asa, lămuriți-mă. În fine. Nu am bani sa cumpăr și Windows pentru ca sunt cu casa în renovare. Întrebarea mea este dacă pun Windows 10 piratat pe el, merge? Și mai am o întrebare. As putea sa iau Windows-ul de la alt cineva? Cumpărat. În cat timp expira licența? Mulțumesc

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La cat ai dat pe laptop s-a gandit ca esti unul care arunca cu banii(recunosc ca si eu cred la fel) si a vrut sa iti bage pe gat w 10.Trebuia sa il iei.Vei avea suport tehnic de la Asus.

| KodrutZ a răspuns:

De ce puii mei ti-ai luat laptop daca esti cu casa in renovare? Poti sa pui Linux pana ai bani de Windows...

| CPAElites a răspuns:

Il poti descarca gratuit de pe site-ul microsoft....Activator gasesti pe net

| CPAElites a răspuns (pentru CPAElites):

Ai nevoie de un Stick USB de minim 4gb si programul "Rufus"

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Descarca gratuit de la Microsoft, incerca baiatu sa mai faca ceva vanzarelaughing