| Mbgdn13 a întrebat:

Astazi mi-am achizitionat un mouse (white Shark Genghis Khan GM-1603), problema este ca pe el scrie "optical", dar nu se aprinde nicio lumina rosie sub el. Functioneaza destul de ok, dar daca e sa misc un pic mai repede stanga-dreapta... se tot blocheaza cursorul. Mousepadul este bun, mouseul pare sa funcioneze. Intrebarea mea este: de ce nu se aprinde senzorul sub el daca este optical?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate nu are.

| Necunoscutu92 a răspuns:

Ori el e stricat senzorul ori altceva la maus ori nu sau instalat bine driverele