| Derpp a întrebat:

Salut,astazi mi-am downloadat Avast Internet Security 7 si am luat o licenta dupa net,a mers iar dupa un update primesc un mesaj de avertizare cu licenta si o oferta ca sa pot cumpara, ce sa fac? sa il iau free trial 30 de zile sau recomandati altul?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Licenta nu este buna! Cauta alta... daca gasesti! Vezi pm!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Îţi recomand să încerci cu 3 programe gratuite: antivirusul avast! 7 free (Avira 2012 free ori AVG 2012 free), Malwarebytes’ Anti-Malware şi un firewall dintre ZoneAlarm ori Comodo Firewall. Împreună sunt la fel de bune ca un program antivirus cu licenţă şi n-ai treabă cu activarea. Pe toate le poţi descarca de pe site-urile oficiale. Succes şi numai bine!

| DeyCj a răspuns:

În primul rând să nu mai piratezi software aşă cum ai făcut că ai luat programul trial şi ai pus un serial de pe net, şi doi îti recomand alternative gratuite cum ar fi:
http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus
E unul din cele mai bune programe gratuite dupa Microsoft security essentials, da MSE-ul îl recomand dacă ai Windows cu licenţă sau în trial(Windows7) de 30 de zile altfel nu.

AVG
http://free.avg.com/ww-en/homepage
Este foarte bun la detecţie dar are un dezavantaj şi anume ca nu şterge viruşii ci îi mută în carantină doar.

Astea ar fi cam cele mai bune din cele gratis, oricum ţinând cont că e Windows 100% nevirusat nu va fi veci deorece nici un antivirus nu e perfect deci tot vor intra viruşi chiar dacă acestea îţi spun ca ai un calculator sigur şi fără viruşi.Succes

| georgedanielc a răspuns:

Da-mi un ID