| AndreyFitza a întrebat:

Auziti cum pot face sa am semnal la iphone 3GS ca eu nu prea am semnal in loc sa am 4-5 liniute in casa am 1 sau nici una si in casa am semnal ca si familia mea are...
Cine ma ajuta si imi merge Funda!

1 răspuns:
| robytoby a răspuns:

Pentru amplificarea semnalului GSM se montează pe casă o antenă de recepţie a semnalului cu n elemenţi ("n" depinde de preţ), din aluminiu care lucrează în gama 900Mghz.Trebuie sa achizitionezi o celula, pretul este cam mare.
Mai exista un program SignalRefresh care amplifica semnalul dela cea mai apropiata antena, dar in zonele cu semnal foarte slab nu este garantat, ca da rezultate.