| katalin23 a întrebat:

Salut, aveti idee cum imi pot schimba adresa IP permanent, nu temporar[FARA VPN]? Am ip dinamic dar de vreo saptamana inchid si deschid router-ul, reset peste reset si toate cct-urile de pe net, nu merge nimic, am incercat si cu ipconfig /release || ipconfig /renew si degeaba.

Cine ma ajuta are o mare, mare funda.

2 răspunsuri:
| AwGenetix a răspuns:

Nu tu hotarasti ce IP sa ai. ci furnizorul.
nici macar n-am prea inteles ce vrei, dar ca idee nu tine de ce faci si vrei tu.

| ZdaneXu a răspuns:

Incerca sa ti dai reset total la router sau daca nu contacteaza un operator de retea.