| Surrender434 a întrebat:

Salut.
Am o problema la laptopt si vreau sa o rezolv cat de curand posibil.
De aseara imi tot apare Limited connectivity sau daca mai incerc sa ma mai conectez imi apare unable to connect to?
Ce sa fac? Am incercat si metoda cu ipconfig release si renew dar tot nu merge (nu am scris in ordine)

Ajutor, va rog

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Scoate router-ul din priză și pune-l iar după câteva secunde.Se întâmplă ca din cauza calității proaste a acestui dispozitiv(se aplică la echipamentele ieftine cumpărate vb aia de la colț de stradă) semnalul wifi să fie transmis prost sau cu pierderi de pachete(pică netul, merge rău, apar erori de conexiune, etc), după un timp de funcționare non-stop.Succes

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce internet ai? Prin cablu simplu, cablu cu modem, cu stick sau WiFi?

| Surrender434 explică (pentru Salontanul):

Am wifi la el

| Salontanul a răspuns (pentru Surrender434):

Incearca sa faci ce scrie pe aici: http://www.nwradu.ro/......1000-mbps/
Daca ai router cu 4 G trebuie sa apara bifata si internet protocol version 6 (TCP/IPv6) De fapt este mai bine sa fie bifate amandoua. Axeaza-te mai mult pe bifarea si debifarea acelor optiuni din imaginea 5 de aici: http://www.nwradu.ro/......1000-mbps/
Daca toate astea nu merg ar trebui cineva care se pricepe sa-ti reseteze router-ul si sa-ti refaca setarile. Username-ul si parola sunt pe spatele lui. Undeva are o gaura cu un buton si scrie reset.