| Picasso a întrebat:

aveti idee cum se resofteaza imprimantele laser ( ma intereseaza in special imprimanta Samsung ML1660 / ML1665.) am intzeles ca nu va mai fi nevoie de acel cip dupa resoftare! deci cum sta treaba?

Răspuns Câştigător
| victoreanu a răspuns:

Upgrade de firmware.

Si da nu iti mai trebuie cipul. Trebuie scos. Cauta cu google si gasesti pe un site rusesc.
Du-te pe google.ru si cauta firmware ml1660. De preferat cu google chrome ca-ti traduce paginile in rusa.

6 răspunsuri:
| victoreanu a răspuns:

Http://www.texnotron.com/forum/textversion.html? t46

Vezi la userul Mordaunt un link

| victoreanu a răspuns:

Atentie! Sa cauti pentru imprimanta ta EXACT modelul tau. Este posibil sa o strici daca nu sti ce faci.

| Picasso explică (pentru victoreanu):

Salut, nu gasesc ceea ce trebuie sa descarc de pe site! ma poti ajuta te rog din toot sufletul!

| daneza21 a răspuns:

Marea majoritatea a softurilor se creeaza pentru fiecare imprimanta in parte, daca folosesti orice altceva risti sa nu iti mai mearga de loc.
Eu am cumparat un soft creat pentru imprimanta mea ML-2165 de aici si totul a fost ok http://www.buzzprint.ro/catalog/fixuri-imprimante-193772