| Anoniq a întrebat:

Salut, azi am încercat sa conectez cablul de interenet la laptop, prima data l-am introdus in Lan 1, si imi spune ca este conectat la internet dar cand incerc sa intru oriunde pe internet, nu merge. Apoi am încercat sa il conectez la Lan 2, dar imi spune ca este fără Internet, sugestii?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil ca defecţiunea să fie de la internet, nu de la tine.
Ai încercat să introduci cablul de internet şi în alt computer (dacă ai)? A mers?
Dacă nu, atunci defecţiunea este de la ei.
Oricum ar fi, îţi recomand să suni la providerul de internet şi să le comunici defecţiunea.

| Anoniq explică (pentru anonim_4396):

Acum 2-3 luni a mers perfect

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anoniq):

Înseamnă că defecţiunea e mai mult ca sigur de ei.