| anonym012 a întrebat:

Salut,azi am luat vechiul meu pc, l-am curatat de praf si am vrut sa il pornesc sa iau niste poze de pe el.Totul normal pana cand imi apate ecranul albastru si imi arata: STOP: c000021a {Fatal System Error} The Windows Logon Process system process terminated unexpectedly f 0x00000000 (0x00000000 0x00000000) The system has been shut down.
Am mai avut blue screen si inainte,cu alte erori insa dadeam restart si merge in continuare, acum insa porneste dar dupa 10 min da eroarea asta. Sfaturi va rog happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri in bios,apoi in safe mode,scoti toate documentele,filmuletele si ce mai ai pe acolo pe un stick de memorie sau chiar dvd-uri, aoi reinstalezi windows-ul. Sau daca ai pozele si ce am mai zis mai sus in local disk D sau alta partitie in afara de cel cu windows, reinstalezi win asa, dar cand ajungi la partitii, formatezi numai partitia C si apoi continui instalarea in part. C. Celelalte partitii vor ramane intregi cu ce ai tu acolo.

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Blue screen cere multa rabdare ca sa-i dai de cap. daca te intereseaza doar pozele, scoate hdd si il pui intr-un adaptador si il citesti in alt pc ca si un hdd extern. acel adaptador eu il numesc: cutie de lectura, insa acum ceva timp un dobitoc ce nu stia sa scrie nici romaneste cum trebuie mi-a dat denumirea in engleza de balta.

| anonym012 explică:

Va multumesc tuturor, am reusit sa pun fisierele pe un stick, insa problema este ca acest pc nu are cd/dvd-rom, deci cum as putea sa ii pun un nou win? Am auzit ca as putea folosind un stick dar nu am incercat pana acum asa ceva, imi puteti spune va rog cum se face?

| Geo_George_1988_UHgW a răspuns:

Incearca sa intri in save mod.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Geo_George_1988_UHgW):

laughing Poate safe mode. LOL.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Geo_George_1988_UHgW):

Intri in bios,apoi in safe mode,scoti toate documentele,filmuletele si ce mai ai pe acolo pe un stick de memorie sau chiar dvd-uri, aoi reinstalezi windows-ul. Sau daca ai pozele si ce am mai zis mai sus in local disk D sau alta partitie in afara de cel cu windows, reinstalezi win asa, dar cand ajungi la partitii, formatezi numai partitia C si apoi continui instalarea in part. C. Celelalte partitii vor ramane intregi cu ce ai tu acolo.