| nelutu1 a întrebat:

Salut azi am resoftat cu bootloader v5. 56 un samsung s5230 si cam pe la jumatea resoftarii am intampinat eroarea port usb error sau ceva de genul asta dupa care telefonul meu nu a mai intrat din nou in download mode ca sa il resoftez. Deci telefonul nici macar nu se mai aprinde, nu stiu ce sa-i mai fac. Ce ziceti care ar fi solutia? Dau funda celui mai bun respuns.

3 răspunsuri:
| Anonimity a răspuns:

Prietene, am facut la fel cat tine, nici al meu nu se mai aprinde.la servis(destul de slab)mi-a zis sa il duc pe la pitesti sa ii bage fisierele de bootare. Daca intre timp tilai refacut, te rog sa imi spui si mie cum, vreau sa il repar si eu dar nu pot, inca nu am cautat un service mai bun.
Se poate repara cu un aparat dar costa 600 lei si nu merita

| Anonimity a răspuns:

Eu acum l-am dus la reparat la Pitesti, dupa cum ti-am spus, trebuie sa merg sa il iau marti.Sunt curios sa vad daca mi-l poate face acolo, ca e un servis foarte bun, e Sony Service...
Daca mi l-a facut iti spun in max 3 zile.Trebuie sa iti zic ca mi-au zis ca reparatia o sa coste 35 de lei si aproape miau garantat ca il pot repara, tehnicianul asta fiind un chinez.Dul si tu acolo! Recomand!happy
De unde esti?

| Anonimity a răspuns:

Gata,azi l-am luat de la reparat si merge perfect! Nu m-a costat mai mult de 43 lei...Recomand,dul si tu acolohappy