| AlinCristian75 a întrebat:

Salut, azi mi-am curățat pc-ul, l-am băgat înapoi și l-am pornit, el pornește dar cand intru într-un joc se stinge, care ar fi problema?

Răspuns Câştigător
| viavo a răspuns:

Ai dat jos radiatorul si nu ai pus pasta?

| AlinCristian75 explică (pentru viavo):

Da, asta sa fie problema?

| viavo a răspuns (pentru AlinCristian75):

Am prea putine detalii ca sa pot spune da 100%. Poate nu ai pus bine radiatorul, poate l-ai indoit si nu mai sta pe procesor. Si poate sau pot fi date corupte. Ai si blue screen?

| AlinCristian75 explică (pentru viavo):

Nu am blue screen, ce spui? sa il mai desfac o data sa incerc sa il prind bine?

| viavo a răspuns (pentru AlinCristian75):

Poti sa incerci, dar fara pasta nu este recomandat.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este clar: SUPRAINCALZIRE (a procesorului).
Curatirea sistemului de racire este "gingasa", necesita indemanare, cunostinta si experienta profesionala.
Asemenea curatiri se recomanda a fi facute de un specialist, cu experienta de service.
Daca nu se face corect, atunci se risca distrugerea procesorului sau chiar si a placii de baza!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar înainte de a il curăța cand intrai pe acelasi joc se stingea?

| AlinCristian75 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu, acum pe ori ce joc intru se stinge. (samp, fivem, csgo, etc)

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cine te a pus sa il desfaci sa il cureti? Calculatorul nu se curață des sau de catre ne pricepuți, acum dul in servis si o sa dai bani sa schimbe piesa, cu ce l ai curațat, cu aspirator? Poate ai lovit vreo piesă cand l ai curațat, sau poate ai miscat plăcuțele ram s au desprins, incearca sa le impingi inapoi in mufele acelea sa faca contact, in sloturi.

| AlinCristian75 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu sunt,, necunoscător" nu este prima data când curat un pc,

Răspuns utilizator avertizat