| Meekee_Posmagiu_Meekee_1990 a întrebat:

Salut, am o problema.
Dimineata am curatat unitatea si am curatat tot, am pus pasta la procesor etc.
Am bagat-o in priza porneste se aude cand intra in Windows dar problema este ca nu da semnal video.

Răspuns Câştigător
| LDCCristi a răspuns:

Picioruse nu ai cum sa rupi... Fire nu ai cum sa rupi ca alea nu.s puse asa ca joaca de copii. Crede.ma am avut la placi prin mana. laughing
Incearca sa scoti iar placa video si sa o bagi iar. Daca nu scoate.o de tot si incearca sa bagi VGA-ul in cea integrata. Daca merge scoate si baga iar placa video. Daca tot asa incearca la un prieten si vezi ce zice. Daca tot asa incearca sa scoti radiatoru de la placa video si pune acolo putina pasta.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Se vede! Ai curățat o de tot.laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce te bagi tu daca nu te pricepi, acolo trebuie un specialist in calculatoare, că daca apar probleme el le poate remedia, asa acum te costă reparatia la unitate,. sigur ai rupt vreun piciorus de la vreo piesă, sau ai miscat vreun fir care sa dezlipit de pe placă si acum nu mai stii unde venea, că si firele alea nu sunt puse aiurea, ele au diferite tensiuni, si nu le poti pune unde vrei tu, că arzi altele, ce te a mincat in fund sa umblii tu la el? Acum de pe ce ai scris pe TPU, ai laptop sau de pe telefon? Du-te mîine cu unitatea la un service reparatii, dar te va costa reparatia, nu e gratuită. Poate ai stricat procesorul.