| LikeIT a întrebat:

Salut baieti, de ceva timp am un site cu google adsense si nu reusesc sa pun 2 reclame in linie pe orizontala, sau si mai bine zis vreau sa afisez o reclama in partea stanga iar in parte dreapta a reclamei sa pot afisa un text, ca sa intelegti la ce ma refer http://funnyonline.altervista.org/adsense.png am tot cautat pe net dar nu prea am gasit nimic. Daca stiti va rog sa imi ziceti sau sa imi spuneti codu intre care trebui sa pun reclama, site-ul este facut pe platforma wordpress. Mersi.

2 răspunsuri:
| cumsablog a răspuns:

Intri in Appearance -> Editor in panould site-ului si selectezi Single Post din sidebarul din dreapta. Cauti urmatoarea linie (am scos parantezele triunghiulare pentru ca dispare codul automat aici pe site. Te uiti cum este formatat codul de mai jos si pui si tu parantezele cum trebuie):

? php the_content();?

si inainte de ea pui codul AdSense ca in exemplul de mai jos:

span style="display:block; float:left; padding:5px;"

COD RECLAMA

/span

Poti schimba in float:right daca vrei reclama in dreapta.

Mai multe sfaturi despre bloguri gasesti la http://www.cumsablog.ro

| Smarttool a răspuns:

Sau lasi pe google sa-ti dea variante de expunere. pe pagna iti da vreo 5-6 si tu alegi