| anonim_4396 a întrebat:

Salut barosanilor! Vreau sa fac un cd boot-abil cu un antivirus.Ce antivirus cretdeti ca isi va face cel mai bine treaba,care ar fi,, cel mai bun,, pentru asa ceva? Dati-mi eventual si un link cu o imagine iso al unui antivirus care credti ca face trebaa buna la boot-are.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Dar de ce trebuie sa-ti faci pentru ca sunt gata facute si gratuite:
AVG:
http://www.avg.com/eu-en/download.prd-arl
kaspersky rescue CD:
http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Kaspersky-Rescue-Disk.shtml
Bitdefender:
http://download.bitdefender.com/rescue_cd/
(descarci ISO-658 MB)
Avira
http://www.avira.com/en/download/product/avira-rescue-system
sau daca vrei sa faci cu Avast:
http://www.avast.com/en-us/faq.php?article=AVKB114#idt_01

| anonim_4396 explică (pentru horia2012):

Multumsc,care crezi ca si=ar face mai bine treaba? Un dvd boot-abil e bun pentru atunci cand e sistemul virusat rau cu virus gen Politia Romana, nu? Tu ce mi-ai recomanda? Am inteles ca kaspersky isi face bine treaba dar vreau parerea ta, tu ce preferi?

| horia2012 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am deja kaspersky. Isi face bine treaba dar inca nu m-am confruntat cu virusul "politia romana". Am antivirus si ocazional folosesc kaspersky boot.

10 răspunsuri:
| Hitman4iQ a răspuns:

Sunt Windowsuri care au diferite unelte ajutatoare de exemplu antivirusuri, unele care lucreaza cu HDD-urile, si multe altele. de siteul cimislia.net ai auzit? acceseazal este un wind 7 By leshiy asa ceva de el ma folosesc acum e super. Il inscrii pe disc si o sa ai si wind, si antivirus si unelte pe un singur disc. Funda?winking

| anonim_4396 explică (pentru Hitman4iQ):

Cum deschid site-ul, primul de sus? Filmele alea au subtirari in romana?

| Hitman4iQ a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://cimislia.net/index.php?newsid=29959 < iata adresa la acel windows. 64Bit este activat are antivirus in el...o sa vezi, o sa-ti placa eu ma folosesc a 6 luna de el. sunt multumit. daca vrei cauta in continuare antivirusuri care trebuie sa le bootezi ( poate sa nu mearga ceva) ti-am dat cea mai sigura rezolvare a problemei tale cred eu. Funda?!

| anonim_4396 explică (pentru Hitman4iQ):

Antivirusul mi-a blocat pagina? Care-i manevra?

| Hitman4iQ a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai kaspersky atunci e clar el blocheaza majoritatea siteurilor. Te asigur nu ti-am trimas virusi.Solutia e sa deconectezi antivirusul pina scoti windowsul si il inscrii.

| anonim_4396 explică (pentru Hitman4iQ):

Ok,nu e o problema am intrebat numai. E adevarat ca antivirusul blocheaza paginile.Deci prima data am dat pe link si mi-a aparut un site de reclama la nu-s tiu ce joc de carti, l-a blocat apoi la urmatoarea incercare alt site mi-a aparut si in cele din urma link-ul adevarat.O sa deblochez antivirusul si o sa descarc dar dupa descarcare scanez de ia foc antivirusul, sa fiu sigur.Multumesc mult.

| Hitman4iQ a răspuns (pentru anonim_4396):

Intii inscrie pe disc apoi scaneaza ceea ce ai descarcat, pentru ca antivirusul tau sa nu stearga ceva din cele descarcate

| anonim_4396 explică (pentru Hitman4iQ):

Salut,iti scriu din nou aici.Acel windows 7 este pe 64 de biti, ai putea sa imi dai un link tot de pe cimislia cu un windows 7 asemanator dar pe 32 de biti? Multumesc.