| nicusor_4217 a întrebat:

Buna! Am si eu o problema cu router-ul imi cade netul din cauza lui, daca il trag din priza si il las un pic merge dar dupa 20 min iar cade, imi face asa de 1 sapt, ma puteti ajuta?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este stricat routerul, cumpăra ti altul, sau reseteaza l pe ăsta si reconfigureaza l din nou, problema cred ca este de la softul routerului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil e din cauza routerului daca iti face asa pe toate dispozitivele

| untu a răspuns:

Ia incearca sa opresti prin butonul routerului si asteapta un minut,apoi redeschide-l,daca nu merge,incearca sa resetezi din nou routerul si asteapta,daca tot persista asa,vezi ca verifica si telefonul fix daca suna pe mobilul tau, daca suna e de la router e problema, daca nu suna nimic, problema e de la cablu de fibra optica de afara la stalpi, asta trebuie sa chemi tehnicianul specialist de la firma in care te-ai abonat la internet!

| DryIce a răspuns:

Verifica antena routerului daca are poate ti s-a desurubat. Sau schimba routerul cu altul nou vezi daca mai pica. Sau e problema adaptorul wifi al tau din calculator, poate esti prea departe de router, mutate mai aproape de el sau ia-ti adaptoare wifi usb alea prind net la distanta mare. Daca tot pica cheama isp-ul.