| DoDoCs a întrebat:

Calculatorul meu se stinge cand ma joc sau cand ma uit pe YouTube! Am mai avut odata problema asta, si l-am dus la reparat acum un an dar de doua saptamani iar face asa. Cand ma uit pe YT sau ma joc LoL/Cs etc. se face CPU usage 100%.
Procese am 73 acum ca sunt pe Google Chrome. Am antivirus AVG si am dat scan si nu am virusi, mai am si Diskeeper Service.
Am un singur procesor. Acum detalii despre pc :
Procesor : AMD Sempron(tm) Processor 3000+ 1.61 GHz
Installed memory (RAM) : 2GB
System Type : 32- Bit Operating System
Pen and Touch : No pen and touch available for this display
Windows 7 Enterprise Service Pack 1

5 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Curăţă fiecare fir de praf din el, pune pastă nouă pe toate radiatoarele (la procesor, placa video şi placa de baza) şi scoate toate programele inutile din calculator pentru că fac numai rău.

| plasticsmile a răspuns:

Curata calculatorul bine cu asiratorul, am patit si eu asta l am curatat si nu am mai avut nici o problema

| Antyss08 a răspuns:

Salut!
Descarcă/instalează și rulează o scanare cuMalwarebytes Anti-Malware 1.75
Programul este foarte bun și sigur.
Link: http://www.techspot.com/downloads/4716-malwarebytes-anti-malware.html
Dacă nu sunt virușii problema, încearcă să folosești acest program www.razerzone.com/gamebooster în jocuri, s-ar putea să fie mai bine.
Scoate la toate jocurile umbra, vsync și Anti-aliasing.
Și schimbă procesorul în unul mai bun.

| FirstplaceXXX a răspuns:

Procesorul tii depasit. Daca totusi nu vrei sa-ti achizitionezi altul cumpara-ti o pasta termo-conductoare care costa undeva la 10-20 RON si aplico pe procesor. Insa nu inainte de a sterge BINE procesorul de pasta veche.

| qwertyuiopasdfghjkl1234567890zxcvbnm a răspuns:

Aceeași problemă am avut și eu la vechiul meu laptop. Mi se stingea brusc!
Se încălzea prea tare! Am încercat să îl sprijin de ceva ca să nu stea exact pe birou dar nici asta nu a mers! Încearcă să-l duci la un instalator care se pricepe să ți-l curețe! Funda?