| Girbiii a întrebat:

Cand aprind calculatorul imi apare scrisul ala cu SEtup...etc.,dar apoi se face ecranul albastru inchis si nu se mai intampla nimic! Ce probleme are cu placa video, cu hard-ul?(i-am pus si alt monitor si tot nu merge)CE are? Ce i-as putea face?

Răspuns Câştigător
| cosminc a răspuns:

Cand iti face Ecranul Albastru (blue Screen) de multe ori inseamna ca :
- Ai instalat un Driver sau program care nu i-a convenit Windows-ului.
- sau poate s-a desprin o placuta RAM, Placa video sau cel mai grav Procesorul.
Daca nu ai instalat nimic inseamna ca trebuie sa scoti toate firele din spatele pc-ului (sa decuplezi tot) si sa apesi pe placutele RAM si placa video.
Ai grija sa nu apesi extrem de tare ca s-ar putea rupe locul unde sunt placutele. (Sa ai decuplat TOT din pc, adica tot ce e in spatele pc-ului sau in fata lui. )