| Iulian1992 a întrebat:

Salut, cand deschid bsplayer ..sa vad un film. ..sau un video ..mereu imi apare imaginea verde ..si nu dispare pana nu apas pe vreo tasta. Cum as putea rezolva ..proble asta cu ecranul verse

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

BS Player nu e nici pentru muzica, nici pentru filme, e pentru tras apa dupa el.

Instaleaza VLC sau POT Player, KM Player sau GOM Player si nu o sa mai ai probleme, fiindca toate au integrate codecurile necesare pentru toate formatele video moderne.

Pentru muzica exista AIMP, Foobar2000 sau anticul WinAMP
(pe care unii nostalgici il mai folosesc si care functioneaza oricum mai bine pentru muzica, decat BS pentru filme)

| Iulian1992 explică (pentru NLS):

Si care dintre cele mentionate iti cauta si downloadeaza subtitrarile?

| NLS a răspuns (pentru Iulian1992):

VLC de exemplu, desi nu am folosit niciodata optiunea. Filmele pe care le am contin subtitrare, fie inglobata in ele, fie fisiert separat.

O are de curand, insa de mult timp exista un plugin extren pentru asa ceva.

Meniul View - ultima optiune (VLSubtitles, sau Download Subtitles)

Si POT Player are asa ceva.
Activand un checkbox, cauta si automat, cand incarca un nou video.
https://www.thepcinsider.com/download-subtitles-automatically-potplayer/

Celelalte 2 nu stiu, folosesc doar POT (pe PC) si VLC (laptop).

| TronHD a răspuns:

Recomand sa instalezi VLC media player, BS player e mai.mult pentru muzica