| Stefan_Alexandru_1998 a întrebat:

Cand incerc Sa fac windowsu' la laptop de pe SD card. Imi da o eroare: Invalid system disk. Replace the disk, and then press any key.
Ps: Nu am niciun windows instalat!
Laptopul este MSI cx 600!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Ceva normal, mai ales dacă știi ca ai folosit cititoru de carduri al laptop-ului, deoarece laptop-urile știu buta numai de pe USB, nu și de pe cititoarele de carduri
Ca să rezolvi problema:
Achiziționează/ împrumută un cititor de carduri, introdu cardul SD în el, și apoi cuplează-l la laptop
când acesta pornește apasă repetat și continuu tasta F11
Selectează din meniul acela dispozitivul de butare pe USB/enter.
Succes

1 răspuns:
| AdrenalinTm a răspuns:

Presupun ca cardul tau e cu adaptop pentru micro sd? iei carul micro sd si il bagi intro din asta
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/......ps?/images
si gata e vreo 10 lei