| S3vi a întrebat:

Am un laptop HP 620 ai cand il aprind imi apune asta : Non-system disk or disk error replace and strike any key when ready.
Am cumparat un HDD cu windows deja instalat pe el ai cand il aprind tor la fel... Am incercat sa instalez windows si imi aparea partita dar nu puteqm instala win(cand incercam sa fac partitie dadea eroare spre deosebire de vechiul HDD la care nici memoria pe care o are nu aparea. Va rog ajutati-ma! Am scos memoriile RAM si nu s-a intamplat nimic.Peste cate-va zile o sa ma duc la un service...dar va rog ajutati-ma poate ma scutiti de a cheltui bani in plus. Multumecs anticipat!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema cred cel mai sigur ca este din cabluri si jumperi vezi ca ai scris pe hard unde sa pui jumper pentru maste si unde sa pui pentru slave si incearca sa nu fie hdd- pe acelasi cablu cu CD-rom

| laurentiu80 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hdd-le de laptop nu au jumperi, precum si modelele mai noi de desktop.

| ursey a răspuns (pentru laurentiu80):

Da stiu da am citit dupa ce am scris ca era laptop m-am grabit am dat sa-l sterg si nu mi-a trimis confirmarea pe mail

| manuel72 a răspuns:

Nu cumva ai vreun card uitat in cititorul de carduri de la laptop?

| Eduarrdinno a răspuns:

Este o problema de la placa de baza. Du-ul la service ca nu ai ce sa faci. Si eu am patit la fel la un HP 625 (nu este deloc diferenta intre ele) dar cand mi-am montat un SSD. Problema a fost de la conectorul dintre placa de baza si hard disk. Daca ai aceeasi problema ca si mine, te costa 37 lei.

| S3vi explică:

Va multumesc ca ati fost atat de rapizi. maine o sa ii dau funda celui care m-a ajutat cel mai mult.

| S3vi explică:

Nu era nici-una din raspunsurile voastre rezolvarea la peoblema.....era HDD-ul l-am luat la mana a doua si nu era bun. Am fost la un Servis si la testat si nu era bun.