| swf a întrebat:

cand incerc sa instalez windows-ul, se blocheaza instalarea la kernel debugger dll, si se restarteaza de cateva ori, o ia de la inceput, dupa care ramane iar blocat acolo straight face ram-ul nu este problema, l-am cumparat nou-nout de pe e-mag. Mersi! funda, vot!

2 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Salutare! Fie DVD-ul cu Windows e defect (incearca alt DVD) fie unitatea optica (DVD-writer-ul)_. Verifica acest aspect. Succes!

| DeyCj a răspuns:

E gata DVd-ul cu kit-ul de instalare.descrcă veriunea originală de Windows 7 de aici
http://www.programecalculator.ro/......-ultimate/
Deşi este vorba de programe pc.com linkurile provin de la un partener la microsoftului ce a pus la dispoziţie ISO-urile oficiale Microsoft dar am înţerles că nu prea avea dreptul, dar ideea e că sunt gratuite spre descărcare dar ce nu îţi dă este serialul şi codul de activare, deci Microsoft-ul nu pierde nimic din asta de aia încă e moca treaba.Serialul şi codul de activare nu e neapărat să le introduci la instalare cu menţiune să debifezi chestia aia cu activează windows imediat ce mă conectez la internet asta ca să nu îl ia sindromul genuie( desktop negru şi mesajul ca nu e genuie). Soluţii sunt destule nu ţi le zic că nu încurajez pirateria, ci doar oppen source-ul(linux, free BSD, Solaris, şi derivatele din acestea). Succes