| Lucian02 a întrebat:

Am o problema cu instalarea windowsului (XP SP3) la inceput cand intra in blue screen si baga fisierele (WIndows executive si restul de fisiere)Mi se blocheaza ori la Windows Executive ori la Kernel Debugger.Stie cineva cum pot rezolva problema?

7 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Windows xp nu mai are suport Microsoft, de aceea iti face asa.trebuie sa te orientezi spre alt windows.din 8 aprilie 2014 windows xpa expirat.

| Lucian02 explică (pentru express11):

Am calculator vechi.Am windows 7 dar nu am driver pentru placa video.Deci doar browsing cel mult.

| express11 a răspuns (pentru Lucian02):

Ce sa spun.cred,dar nu sunt sigur,. incearca pe google, sau mai pune o intrebare unde gasesti drivere.mie cu cd original w xp nu mai imi lua.si l-am avut pe toata durata ciclului de viata a w xp.bafta.tin acum laptopul cu w 7 degeaba, ca mi-am luat altul.am si dvd pe el, cu telecomanda care functioneaza fara calculator, i-am luat si incarcator.il dau cu cooler pad, web cam, bluetooths, la 4 milioane si nu gasesc cumparator.cu 1 milion l-ar face stas, dar nici pe degeaba nu-l dau.bafta.

| horia2012 a răspuns:

Cd-ul e inregistrat cu erori sau unitatea cd rom citeste cu erori. Fa rost de un alt cd cu windows sau fa altul daca ai imaginea iso cu windows.

| Scorpiel a răspuns:

Nu cumva e zgariat CD-ul pe care e scris win?

| Lucian02 explică (pentru Scorpiel):

Nu.Eu citisem pe forumuri straine ca e ceva de la ram sau hard.Dar cel mai probabil e de la cd o sa il testez si prin alte parti.Mersi de ajutor.

| Daniel_Caranda_1989 a răspuns:

Instalează windolsul de pe un alt cd s-ar putea să fie cd-ul de vină ori nu e făcut bine ori e zgâriat. dar e posibil să nu mai poată fi instalat pentru că windols xp nu se mai fabrică si nu mai are upgradeuri.