| Xenoverse a întrebat:

Salut, cand intru pe control panel iar apoi la lista de programe de pe pc, este un program care se numeste Vulkan Run Time Libraries si ce poate sa faca programul acesta.

3 răspunsuri:
| Phux a răspuns:

Vulkan e un API (Aplication Programming Interface) ca un fel de OpenGL sau DirectX. Nu-i nimic de speriat, cel mai probabil a fost instalat odata cu placa video.

| Xenoverse explică (pentru Phux):

Si daca din intamplare sterg programul acesta se va intampla ceva cu pc-ul meu?

| Phux a răspuns (pentru Xenoverse):

Nu. Putine jocuri din ziua de azi folosesc tehnologia Vulkan. Depinde de ce jocuri joci nu este recomandat sa-l stergi desi ma indoiesc ca ai umblat prin setarile de la jocuri si ai schimbat pe Vulkan.